JÄSENLUETTELO

Suomen Angusyhdistyksen jäsen:

Voit ilmoittaa omat yhteystietosi yhdistyksen kotisivujen jäsenluetteloon oheisella lomakkeella.
Yhteystietojen lisääminen yhdistyksen kotisivuille on maksuton palvelu yhdistyksen jäsenille. (Klikkaa tästä).

Alapeuran Angus

Sunio Sirpa ja Vesa
Alapeura
41370 Kuusa
Puhelinnumero:014-838217
Sähköposti:vesa.sunio@gmail.com
Kotisivu:www.alapeura.fi

Annila Eija ja Risto

Annilantie 90
37600 Valkeakoski
Puhelinnumero:03-5888541

Eskonen Jaakko

Lähteensuontie 131
31400 Somero
Puhelinnumero:02-7483101

Hakala Olli ja Henttonen-Hakala Maarit

Vedentaantie 34
37850 Metsäkansa
Puhelinnumero:040-5425571/0400-476385
Sähköposti: maari.henttonen-hakala@pp.inet.fi

Kentala Anneli ja Kimmo

Hietalantie 60
69550 Kanala
Puhelinnumero:06-8637839

Koriseva Eero ja Niittymäki-Koriseva Rita

Korisevantie 14
37600 Valkeakoski
Puhelinnumero:050-544 2163, 050-308 3027
Sähköposti: e.koriseva@gmail.com

Kärkkäinen Juha ja Eila

Viekijärventie 21
81860 Viekijärvi
Puhelinnumero:013-542527

Laamanen Virpi

Tönkivaarantie 154
59410 Kirjavala
Puhelinnumero:+358503477645
Sähköposti: virpi.laamanen@gmail.com

Laiho Markku ja Risto

Lepistö 67 B
07950 Huuvari
Puhelinnumero:019-6631840

Lehtoniemen tila

Tiina ja Sami Leppälä
Lehtoniementie 66
44670 Suovanlahti
Puhelinnumero:050-4664178, 045-6391482
Sähköposti: tiinaleppala@hotmail.com
Kotisivu:www.lehtoniementila.yrittaa.fi

Liha-Saarioinen Oy / P.Ryymin

PL 2
40351 Jyväskylä
Puhelinnumero:014-3337131

Lilja Arto

Susikkaantie 619
31230 Susikas
Puhelinnumero:0400-453158
Sähköposti: arto.lilja@surffi.net

Lukkari Pentti ja Raija

Rekivaarantie 27
88600 Sotkamo
Puhelinnumero:08-668400

Mannilan tila

Ruokolainen Katri ja Heikki
Juuantie 1237b
73645 Niinivaara
Puhelinnumero:Katri 050 3497989, Heikki 050 4005573
Sähköposti: heikkiruokolainen@gmail.com

Mansikkasalo Pekka ja Ritva

Koivusalontie 80, 97340 Meltaus
Puhelinnumero: 0400680087
Sähköposti:pekka.msalo@gmail.com
Kotisivu:www.koivusalonangus.net

Mölsä Pekka

Laitilanlahdentie 65
55800 Imatra
puh:050 5893570
Sähköposti: pekka.molsa@pp1.inet.fi

Ounas Angus

Vanhamaa Heikki
Kivikummuntie 17
95315 Törmä
Puhelinnumero:016-276393
Sähköposti: heikki.vanhamaa@pp1.inet.fi
Kotisivu:www.ounasangus.com

Päivärinteen Angus

Merja ja Tuomo Kortelainen
Halmejärventie 171 B
75700 Valtimo
Puhelinnumero:0503458084
Sähköposti: merjakortelainen @hotmail.com

Ranch Herttuainen

Herttuainen Petri
Tuiskuharjuntie 11
50300 Mikkeli
Puhelinnumero:0505413413
Sähköposti: petri.herttuainen@gmail.com

Rauhala Angus

Michael ja Katri Strohecker
Kalliomäentie 184, 79150 Konnuslahti.
Puhelinnumero:041 4441 966, 040 7033 423
Sähköposti: strohecker@kolumbus.fi
Kotisivu: www.rauhala-angus.fi

Rosvall Heli

Nurmelantie 36, 21555 Taatila.
Puhelinnumero:040-8365734
Sähköposti: heli.rosvall@kolumbus.fi

Saarinen Sami

Tarttilanraitti 68
37770 Tarttila
puh:0400-988126
Sähköposti:sami.saarinen@angus.fi

Sarvana

Kalle ja Katariina Sarvana
Sarvanantie 172, 34420 Muroleen kanava
Puhelinnumero:03 4760 006, 0400 8371 79
Sähköposti: katariina.sarvana@angus.fi

Taivalpohjan Angus

Tapio Anttila
Pohjantie 644, 34140 MUTALA (Ylöjärvi).
Puhelinnumero:0400-640 433
Sähköposti:tapio.anttila@gmail.com
Kotisivu:www.taivalpohjanangus.fi

Toivettulan Angus

Minna Toivettula
Toivettulantie 18, 37800 TOIJALA
Puhelinnumero:040 5374935
Sähköposti: minna.toivettula@angus.fi

Vapolan tila

Katariina Vapola ja Jyrki Ankelo
Vehmaantie 1331, 23600 KALANTI.
Puhelinnumero:02 875440, 040 775 9888
Sähköposti:jyrki.ankelo@angus.fi
Kotisivu:www.vapola.fi

Vehkaoja Heikki

Vehkaojantie 51
61160 Koura
Puhelinnumero:06-4176390